FB

Vyhledat na internetu přes Google

Google

Google - Náhled www stránek www.Google.com    [gůgl, v čechách také gůgle] je nejznámější světový vyhledávač internetových stránek. Google najdete na internetové adrese www.google.com nebo www.google.cz

   www.Google.com je také nejkvalitnější současný vyhledávač internetových stránek. Google můžete také velmi dobře použít pro vyhledávání lidí, míst na mapě, vyhledávání videa, obrázků nebo zboží.

   Vyhledávač Google už dávno není pouze "anglicky mluvící", před nedávnou dobou začal aktivně pracovat v České republice a tak jeho vyhledávání bez problémů zvládá háčky a čárky, skloňování či časování a vypořádá se i s dalšími záludnostmi Češtiny.

Správná a častá výslovnost, psaní Google

   Google se správně vyslovuje Gůgl, v Čechách ale lidé často říkají Gůgle. Původní název Google ale měl znít Googol - číslo se 100 nulami.

   Když sami autoři Google při výběru názvu spletli výslovnost, není divu, že se hodně lidí snaží google hledat jako gogle, googel, geogle, gooogle, googl, coogle, gugle, goole, goggle, geoogle, gougle či goegle a používá se i mnoho dalších názvů.

   Více najdete na stránce Omyly při psaní slova Google. Správnou váslovnost si můžete poslechnout například na stránce m-w.com

   Vyhledávač Google je také nejvíce navštěvovaným vyhledávačem na internetu. V popularitě ale Google dohání vyhledávač Youtube (viz Youtube vs Google).

   Více se o historii i současnosti vyhledávače Google můžete dozvědět na Wikipedii, heslo Google